Forum firm członkowskich w Nivea Polska

spotkanie-niveaZgodnie z tradycją, na noworocznym spotkaniu DWK wskazane zostały kierunki naszej działalności na nadchodzące miesiące. W tym roku szczególne zainteresowanie wzbudziła firma goszcząca nas w swoim obiekcie: Prawie 90 członków Koła skorzystało z zaproszenia Nivea  POLSKA do poznańskiej fabryki i spędziło tam wieczór w towarzyskiej atmosferze, uzyskując przy okazji szereg ciekawych informacji.

Po powitaniu gości przez Przewodniczącego DWK, Pana Marco Foelske, członek zarządu Koła, Pani Angelika Menze zapoznała obecnych ze sposobem działalności i strukturami DWK, prezentując również najważniejsze wydarzenia przewidziane na rok 2013.

Oprócz specjalistycznych spotkań oraz  imprezy „Gospodarka a turystyka”, a także różnorodnych spotkań firm członkowskich na rok 2013 zaplanowane są także liczne imprezy jubileuszowe dotyczące współpracy polsko-niemieckiej, a także jubileusze poszczególnych firm. DWK ma także powód do świętowania:
W bieżących roku Koło kończy 10 lat.
Wspólnie z Wielkopolskim Klubem Kapitału WKK, który w 2013 roku obchodzi swoje 20-lecie, świętować będziemy 7 i 8 czerwca.

Następnie głos zabrał Prezes Nivea Polska, Pan Michael Hähnel. Oprócz bardzo ciekawej i atrakcyjnej wizualnie prezentacji firmy, goście dowiedzieli się wiele nt. znaczenia identyfikacji z produktem oraz bliskości klienta, i to w przypadku koncernu takiej wielkości.
Innym ważnym dla wielu firm tematem, poruszonym podczas spotkania był CSR (Corporate Social Responsibility) .
Na zakończenie swojego przemówienia, Pan Michael Hähnel pokazał nam z ogromną dumą firmowe przedszkole, w którego przestronnych pomieszczeniach bawi się, edukuje i drzemie w porze południowej 80 dzieci, podzielonych na 5 grup.
Ponieważ miesięczna opłata jest uzależniona od wynagrodzenia rodziców, do przedszkola uczęszczają także dzieci z domów o skromniejszych dochodach.

Nivea świeci dobrym przykładem nie tylko we własnej firmie:
W ogólnokrajowej akcji Nivea Polska, świętując w roku 2011 swój stuletni jubileusz, firma zbudowała 100 placów zabaw. Kolejna realizowana ogólnopolska akcja polega na wsparciu młodych piłkarzy w wieku 7-13 lat. Nivea udostępnia im wszelkie urządzenia i wyposażenie konieczne do profesjonalnego treningu. Najlepsze zespoły, wyłonione w organizowanym turnieju, wezmą udział w letnim obozie treningowym w słynnej szkole piłkarskiej Ajax Amsterdam. Wieczór zakończył się spotkaniem towarzyskim przy poczęstunku – sympatyczne „meet and greet”, podczas którego goście mieli okazję porozmawiać także z pracownikami firmy Nivea.

Serdecznie dziękujemy Panu Michaelowi Hähnel oraz jego zespołowi za niezwykle udane spotkanie!

CP