DWK on tour w Pile

To był długi i męczący dzień; niektórzy uczestnicy rozpoczęli go wsiadając do ekspresu Berlin-Warszawa o 6:26 na Dworcu głównym w Berlinie. Nagrodą za to był urozmaicony program pokazujący Piłę jako miejsce lokalizacji biznesu we wszystkich jej różnorodnych aspektach.

W siedzibie firmy SAF-HOLLAND Polska Sp. z o.o. grupę przedsiębiorców DWK przywitał prezydent miasta Piły, pan dr Piotr Głowski, oraz wiceprezydent Piły, pani Beata Dudzińska. Pan Marek Modra, dyrektor SAF-HOLLAND Polska Sp. z o.o. przedstawił zarys historii firmy.

Kolejnym punktem programu było zlokalizowane w Pile przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu:Philips Lighting Poland Sp. z o.o.: wizyta w centrum zastosowań oświetlenia oraz specjalistyczna prezentacja produkcji świetlówek w hucie szkła. Prawdziwa atrakcja dla znawców procesów produkcyjnych.

W ostatnim miejscu naszej imprezy spotkaliśmy zaproszone przez INWEST-PARK Sp. z o.o. firmy z regionu, w tym Studio K2, które po pierwszym spotkaniu na naszym czerwcowym Forum nawiązało relacje biznesowe z kilkoma firmami z naszego Koła. W siedzibie promotora przedsiębiorczości uzyskaliśmy informacje o konkretnych możliwościach inwestycyjnych w Pile.

Wizyta w Pile pokazała jednak coś jeszcze:

W regionie wsparcie inwestorów przebiega indywidualnie i po „krótkiej oficjalnej drodze”. Chętnie przekażemy te informacje potencjalnym inwestorom!